14. 10. 2020

Stanica Nivy je plná stavebného ruchu

Leto sa na Stanici Nivy nieslo najmä v znamení povrchových úprav pobytovej strechy. Položená je už takmer všetka žulová dlažba na chodníkoch, namontované sú aj tieniace prvky v oddychových zónach.

Vďaka terénnym úpravám je už dnes vidieť, kde budú onedlho detské ihriská, fitness zóna, komunitná záhrada či bežecká dráha. Pripravené sú tiež drevené palisády či terasové sedenia. Najväčšou novinkou však je, že strecha má už aj prvých zelených obyvateľov. V polovici októbra sme začali s výsadbou stromov a kríkov, pričom niektoré z nich máju až 4,5m!

Zatiaľ sme vysadili sme viac ako 50 kusov zo 16 rôznych druhov kríkov a stromov.

Pozorným okoloidúcim Stanice Nivy isto neušlo, že na streche pribudli nové elementy viditeľné aj z chodníka pri Twin City. Ide o tieniace prvky, ktoré vás budú chrániť pred slnečnými lúčmi počas horúcich a slnečných dní. Celkovo ich na streche nájdete 20 a sú rozmiestnené v oddychových zónach.

V interiéroch pracujeme najmä na montáži sklenených zábradlí, podhľadov a kladieme kamenné dlažby. Onedlho sa opäť objavia aj priestorové lešenia vzhľadom inštalácie a úpravy podhľadov vo  výškach v pasážach.

Intenzívne tiež dokončujeme nápojné body jednotlivých obchodných jednotiek tak, aby v decembri mohli začať ich nájomcovia so zariaďovaním.  Rušno je aj v strojovniach. Pripravujeme sa na prvú provizórnu vykurovaciu sezónu.

Na fasádach možno vidieť práce najmä zo strany Mlynských nív. Zasklievame okná takzvaných „riečnych kameňov“ a čoskoro ich začneme obkladať 3D obkladom z cementovláknitých prvkov.

Okolie Stanice Nivy ožíva

Ulicu Mlynské nivy sme niekoľko mesiacov intenzívne rekonštruovali a musíme skonštatovať, že to bol naozaj tvrdý oriešok. Dedičstvá z čias minulých nás občas len prekvapili, inokedy až zaskočili. 😊 Začiatkom novembra však mestu odovzdáme krásnu novú ulicu, ktorá sa stane pulzujúcou tepnou mesta. Pripravená je pre chodcov, cyklistov, motoristov aj mestskú hromadnú dopravu.

A keď už spomíname cyklistov, nesmieme zabudnúť, že od strany ulice Páričkovej je už hotová konštrukcia viac ako 11 m vysokej plne automatizovanej cykloveže, ktorá jedného dňa zaparkuje až 118 bicyklov 😉

Zdieľať článok na sociálnych sieťach

ZHRNUTIE

Prečo
Stanica Nivy

  • Top koncept a dizajn

  • Tržnica a zelená strecha

  • Budúce centrum mesta

  • Rýchlo sa rozvíjajúci trh

  • Obrovská návštenosť

  • Silný partner a prestížni architekti

Kontaktuje nás

Kontaktujte
nás

Head of Retail Leasing

Ivar Ličko
ivar.licko@hbreavis.com

Všeobecné otázky

retail@nivy.com

Stiahnite
si brožúru

Chcete vedieť viac? Stiahnite si brožúru Stanice Nivy, v ktorej sa dozviete viac o tom, prečo by ste si mali otvoriť prevádzku práve tu.

Stiahnuť